بازار بورس امروز ۸ مهر در یک نگاه:

در بازار بورس امروز ۸مهرماه شاهد خروج نقدینگی به حجم ۱۷۵۰میلیارد تومان توسط حقیقی ها بودیم جالب اینجاست باز هم مثل دو روز تخیر در پانزده دقیقه آخر تایم پایانی بازار حقوقی ها وارد شدند و سهم های خاصی را سنگین خرید زند. شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۲۳ هزار واحد ریزش به عدد یک میلیون و ۴۹۲ هزار واحد رسید.میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۲۰میلیون تومان و برای حقوقی ها ۹۲۶میلیون تومان بوده. در هرصورت بازار امروز روند نسبتا متعادل داشت که فشار عرضه برتری داشت و شاهد صف های فروش بودیم و حمایت خوبی از آن نشد در اخر تایم بازار شاهد تحرکات خوبی بودیم.

اطلاعاتی که در زیر مشاهده میکنید پس از بسته شدن بازار بورس در ۸ مهرماه می باشد.

فقط اعضای ویژه ما بصورت لحظه‌ای به این اطلاعات دسترسی دارند.

همین حالا عضو VIP شوید

عضویت vip

نسبت عرضه ، تقاضاها و نقدینگی بازار

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی و حقوقی ها را شاهد هستیم که در طول بازار روند نزولی داشته نکته قابل ذکر اینجاست که روند در طول بازار تقریبا  متعادل و ثابت بوده حتی در برخی زمان ها مخصوصا اول صبح حجم تقاضا بر عرضه برتر بوده اما در دقایق پایانی بدلیل هیجان بوجود آمده توسط حقوقی ها و تحرکشان در بعضی از نمادها فشار عرضه ها بیشتر شد.

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه محصولات شیمیایی با مبلغ ورودی حدود ۲۶۵ میلیارد تومان و خروج نقدینگی امروز بازار از گروه بانکها و موسسات به حجم ۹۸۲میلیارد بوده است.

  تحلیل بازار بورس امروز ۵ مهر ۹۹ و آنچه در آن گذشت

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در تایم بازار بروز رسانی میشود نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها بیشترین تقاضا مربوط به : صندوق های سرمایه گذاری و استخراج زغال سنگ بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : رایانه و فعالیت های وابسته ،تولید محصولات کامپیوتری و دباغی پرداخت چرم بوده.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع: بانکها و موسسات بوده که بالاترین عرضه هم در گروه – بوده.

برای دریافت تحلیل هفتگی لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *