ساعت معاملات بورس دو زمانه شد!! مدیرعامل بورس تهران گفت:برای کاهش فشار بر روی هسته معاملاتی بدین گونه است که از هفته آینده سهام صنایع مختلف در دو زمان ۸:۳۰تا۱۱ و ۱۱تا۱۵ هر روز کاری معامله خواهند شد. البته از روز قبل اطلاع رسانی می‌شود که چه صنایعی در چه بازه زمانی معاملات می‌شود. در این میان به زودی جزییات و چند و چون این رویه ، نهایی و منتشر می شود.

صحرایی گفت: برای کاهش مشکلات هسته اصلی معاملات، یکی از اقدامات بورس تهران در کنار تغییر ساعت معاملات بورس، به کارگیری دو سامانه معاملاتی برای بورس و فرابورس است که تا دو ماه آینده، دو موتور معاملات جداگانه ایجاد می‌شود. او از اقدامات بلند مدت بورس تهران برای ایجاد زیرساخت‌های معاملاتی افزود: در نظر داریم تا پایان سال، سامانه معاملاتی جدیدی با کمک دانشگاه طراز اول کشور ایجاد شود البته با مشاوران خارجی هم مذاکراتی برای ایجاد هسته جدید داریم.

این مقام مسئول در برابر این سئوال که آیا وعده وزیر اقتصاد مبنی بر پذیرش و عرضه اولیه ۵۰ شرکت جدید در بورس طی سال جاری ، محقق خواهد شد یا خیر به بورس پرس توضیح داد: بله . در حوزه پذیرش شرکت ها که به بورس و فرابورس محول شده و هر هفته یک تا دو جلسه هم برگزار می شود، فرایندها بر پایه آی تی بوده تا زمان کمتری برای بررسی مستندات و طی مراحل قانونی صرف شود. ایشان در صحبت هایشان اشاره کردند که: از سوی دیگر ، راه اندازی پنجره واحد اتاق ایران، بازار سرمایه ، جامعه حسابداران رسمی منجر به تسریع در انجام امور اداری شده است . بنابراین در صورت ارایه صورت های مالی سودآور و شفاف ، امیدنامه کامل و تایید حسابرس ، امکان پذیرش شرکت ها حتی در یک جلسه هیات پذیرش وجود دارد. در این میان نکته مهم ، سودآور بودن شرکت ها و احراز شفافیت کامل و رعایت حقوق سهامداران است که بورس تهران نمی تواند از این موارد چشم پوشی کند، ایشان تاکید کرد: با این اوصاف نه تنها امکان پذیرش ۵۰ شرکت جدید در سال جاری وجود دارد بلکه بورس تهران در نظر دارد هر هفته میزبان یک عرضه اولیه باشد. مگر اینکه شرکت ها آمادگی نداشته باشند.

  پول پارک شده به بازار بورس برمی گردد، آمادگی برای رشد شاخص

وی افزود: فراز و فرود، جزء ذات بازار سرمایه است و هرچه سطح قیمت ها‌ی سهام بالا رود تحلیل سهم‌ها نیز مشکل‌تر می‌شود به همین دلیل مردم باید با تخصص وارد بازار سرمایه شوند و افرادی که دانش بورس را ندارند باید به طور مستقیم و از صندوق‌های سرکایه گذاری استفاده کنند.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *