جزئیات نشست دولتی ها و مجلس امید تغییرات مثبت در بورس را میدهد و خبرهای خوبی به گوش رسیده. رئیس مجلس با تاکید بر مدیریت و تنظیم حرفه‌ای بازار سرمایه گفت: مجلس با جدیت پیگیر تقویت و تثبیت بازار سرمایه به عنوان منبع تامین مالی است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:نشست مشترک وزیر امور اقتصاری و دارایی، رئیس سازمان بورس، معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد با روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس و حضور محمدباقر قالیباف رئیس مجلس با هدف بررسی وضعیت بازار سرمایه صبح امروز (۲۴ شهریور) در تالار آیینه برگزار شد و هنوز جزئیات کامل و دقیقی از ان در دست نیست.

در ابتدای این نشست فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و داراریی برنامه دولت را برای تنظیم‌ بازار سرمایه، پیرو جلسه غیرعلنی دیروز (۲۳ شهریور) مجلس ارائه و از تغییر ساختار و تلاش ویژه به منظور تثبیت بازار سرمایه خبر داد.

در ادامه این نشست، حسن قالیباف رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار جزئیاتی را از ساز وکار پیشنهادی بورس برای اجرای مصوبه روز پنجشنبه شورای عالی بورس تشریح کرد.

پس از آن محمدباقر قالیباف رئیس مجلس با تاکید بر مدیریت و تنظیم حرفه‌ای بازار سرمایه تاکید کرد که مجلس بر اساس وظیفه نظارتی خود به منظور اجرای قوانین، با دقت پیگیر تولید، تقویت و تثبیت بازار سرمایه به عنوان منبع تامین مالی است.

وی یادآور شد: راهکارهای کارشناسی شده مانند افزایش حجم تعهدات بازارگردانی، خرید سهام خزانه، انتشار اوراق تبعی، تنظیم منطقی دامنه نوسان و حجم مبنا و از همه مهمتر آموزش و ترویج فرهنگ سازی به منظور افزایش دانش و تخصص سهامداران حقیقی باید در دستور کار قرار گیرد.

  اصلاح بورس تمام شده است؟! پیش‌بینی بازار تا پایان دولت روحانی

گفتنی است، در پایان این نشست مقرر شد با هماهنگی انجام شده اجرای تصمیمات و اقدامات مطروحه به صورت مستمر از سوی نمایندگان مجلس پیگیری شود.نایب رئیس دوم کمسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با مشکلات بورس که درجلسه غیرعلنی روز یکشنبه بررسی شد، بیان کرد: «مجلس به منظور صیانت از اموال و حفظ حق و حقوق مردم با مسئولان دولتی برای رفع مشکلات تشکیل جلسه داد.وی ادامه داد که مجلس از حق و حقوق و اموال مردم دفاع خواهد کرد. اما جایگاه فعلی بورس نشانگر نیازبازار سرمایه  به تقویت زیرساخت ها است. در این جلسه چکش کاری هایی به منظورقدرتمند کردن بازار سرمایه میان مسئولان صورت گرفت که در آینده نزدیک مردم شاهد تغییرات مثبت در این بازار خواهند بود.

موسوی اظهار کرد: «نمایندگان مجلس خواستار رفع التهابات بورس و نگرانی های ایجاد شده در جامعه هستند. در جلسه یکشنبه نیز مسئولان دولتی به نمایندگان قول برطرف کردن مشکلات و تقویت بازار را دادند. مجلس امیدوار است که دولت برسر عهد و پیمان خود مانده و موجب ثبات در بازار سرمایه و نیز بازگشت آرامش به جامعه باشد.»

وی در ادامه گفت: «مردم اطمینان داشته باشند که مجلس تمام توان خود را برای هدایت نقدینگی به سمت تولید و تکمیل پروژه های صنعتی و تجاری به کار خواهد بست. ضمن اینکه به طور حتم  باید سرمایه و پول مردم در بورس به درستی صیانت شده و این موضوع از اولویت‌های مجلس است. در همین راستا مجلس به دولت به منظور تثبیت و بازگشت آرامش به بورس کمک خواهد کرد.»

نایب رئیس دوم کمسیون اقتصادی مجلس در پایان با بیان زمان اجرایی شدن این تصمیمات و جزئیات بیان کرد که روز دوشنبه در جلسه ای که میان رییس مجلس، روئسای کمسیون ها، رئیس بانک مرکزی و وزیر امور اقتصاد و دارایی برگزار خواهد شد در مورد زمان و نحوه اجرایی شدن اقدامات تصمیم گیری می‌شود.

این خبر را نیز مطالعه کنید:واکنش روحانی به اصلاح و افت شدید اخیر بورس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *