واکنش بازارها به انفجار دیروز بیروت چطور بود؟در جریان معاملات امروز بازارهای جهانی ، هر اونس طلا با عبور از مرز ۲۰۰۰ دلاری ضمن تداوم روند صعودی خود، رکورد تازه‌ای از خود به جای گذاشت.

معاملات امروز بازارهای جهانی طلا در ادامه روند صعودی خود از مرز مقاومتی ۲۰۰۰ دلاری نیز عبور کرد. ادامه روند صعودی آمار مبتلایان به کرونا و تضعیف دلار از یک سو و انفجار شب گذشته از سوی دیگر موجب شد تا این دارایی امن برای نخستین بار وارد کانال ۲۰۰۰ دلاری شود.

در جریان معاملات امروز هر اونس طلا با رشدی ۰٫۳ درصدی ۲هزار و ۲۲دلار و ۴۲سنت معامله شد. البته پیشتر از این طلا توانسته بود در معاملات بازارهای آسیایی به رکورد تاریخی ۲۰۳۰دلاری نیز دست پیدا کند.

از سوی دیگر قیمت نفت با پایان دادن به روند صعودی چند روز اخیر خود از بالاترین سطح ۵ماه اخیر خود فاصله گرفت. افزایش تلفات کروناویروس در سطح جهان و کاهش تقاضای سوخت در امریکا از دلایل اصلی این افت قیمت بودند. در معاملات امروز بازارهای جهانی هر بشکه نفت امریکا با افتی ۰٫۴درصدی ۴۱دلار و ۵۳سنت و هر بشکه نفت برنت نیز با همین مقدار کاهش ۴۴دلار و ۲۷سنت معامله شدند.قیمت نفت که معاملات امروز را با کاهشی بیش از یک درصد آغاز کرده بود، پس از وقوع انفجار در بیروت با افزایش قیمت همراه شد.

بازارهای سهام آسیایی نیز به تبع لغزش بورسهای امریکا و اروپا در روز گذشته، امروز را با افت آغاز کردند. شاخص بورس هنگ‌کنگ با افتی ۰٫۱درصدی شروع به کار کرد و شاخص نیکی ژاپن نیز ۰٫۳درصد نسبت به روز معاملاتی قبل افت داشت.

خبر کولاک شستا را بخوانید

اما بورس تهران

در گروه فلزات اساسی اما مس، آلومینیوم و قلع بدون تغییر خاصی نسبت به روز گذشته معامله شدند. این فلزات با توجه به بهبود روند صنایع سنگین در مقایسه با ماه‌های نخست شیوع کرونا در مدار صعود قرار گرفته‌اند اما با اوج گیری مجدد کرونا اقبال به این فلزات نیز کمتر شده است. با توجه به اتفاقات رخ داده در شهر بیروت و بازارهای جهانی به نظر می‌رسد امروز بورس تهران نیز روز پرنوسانی را پشت سر بگذارد. به نظر می‌رسد امروز نیز گروه فراورده‌های نفتی تحت تاثیر بازارهای جهانی روز پرمعامله‌ای را پشت سر بگذارد. با این حال در حالی که بورس روز گذشته را منفی آغاز کرده بود در نیمه دوم بازار کمی از شدت افت کاسته شد و با آغاز معاملات شستا، در محدوده مثبت کار خود را پایان داد.درحال حاضر نیز بازار نسبتا مثبتی را داریم که اکثر سهم های مهم و شاخص ساز در روند صعودی خود فعال هستند که باعث شده تا به اینجای کار شاخص با رشدی حدود ۲۵هزار واحدی دوباره به محدوده ۲میلیون و ۲۰هزار واحد رسیده.

  دارا سوم و انتظار صعود بورس تا آخر امسال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *