بایگانی دسته‌ی: بورس امروز

قبل از پرداختن به مسائل مهم در بورس امروز و روش تحلیل آنها بهتر است نیم نگاهی به بازار بورس داشته باشیم. بورس به بازاری گفته می‌شود که دارایی‌های مختلفی در آن معامله می‌شوند، با توجه به این موضوع، سه طبقه‌بندی اصلی برای بازارهای بورس وجود دارند که به شرح زیرند:

  • بورس کالا (بورس کالا بازاری است که در آن خرید و فروش کالاهای مشخصی صورت می‌گیرد، مانند بورس نفت و یا گندم.)
  • بورس ارز (در بازار بورس ارز، خرید و فروش پول‌های خارجی انجام می‌شود)
  • بورس اوراق بهادار (در بورس اوراق بهادار، دارایی‌های مالی مانند اوراق مشارکت معامله می‌شوند.)

بورس امروز

چیزی که در بورس امروز ایران شاهد آن هستیم حاصل جو هیجانی بازار سهام است و همین امر آثار منفی بر بازار داشته است و سبب شده است که قیمت دلار افزایش بسیار زیادی پیدا کند. در واقع، این جو هیجانی و عدم آگاهی خریدارانی که شناخت کافی از بازار سهام ندارد، سهام را غیرقابل پیش‌بینی کرده است.

استفاده از نرم‌افزارهای مناسب برای تحلیل بورس و افزایش آگاهی در این زمینه و دنبال کردن اخبار اهمیت بسیار زیادی در سرمایه‌گذاری بر بازار بورس دارد و از شدت بار منفی بازار می‌کاهد.

کارشناسان این حوزه بر این باور هستند که این هیجان منفی باید از بازار سرمایه خارج شود تا وضعیت بورس امروز ایران به وضعیتی متعادل و باثبات برسد.

شاخص بورس امروز

شاخص بورس عددی است که با استفاده از آن می‌توان تغییرات ایجاد شده در یک یا چند متغییر را در طی یک بازه زمانی خاص بررسی کرد. شاخص بورس نشان دهنده وضعیت کلی روند رشد یا افت بازار است.

ذکر این نکته حائز اهمیت است که در بورس تنها یک شاخص وجود ندارد، بلکه چند شاخص هستند که وضعیت بورس امروز را از نقطه نظرات مختلف نشان می‌دهند.

شاخص قیمت یکی از شاخص‌های اصلی بورس است و نشان دهنده روند عمومی قیمت سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار است.

همچنین، شاخص‌های دیگری مانند شاخص 30 شرکت بزرگ، شاخص صنعت و شاخص واسطه گری‌های مالی در بازار بورس امروز وجود دارند که به شرح زیرند:

  • شاخص 30 شرکت بزرگ: این شاخص سطح عمومی قیمت سهام 30 شرکت بزرگ را نشان می‌دهد.
  • شاخص صنعت: این شاخص در مورد سطح عمومی قیمت سهام شرکتهای فعال در بخش صنعت مانند صنایع خودروسازی و پتروشیمی است.
  • شاخص واسطه گری‌های مالی: این شاخص دعمکلرد شرکت‌های واسطه مانند هلدینگ‌ها و لیزینگ‌ها را در بخش مالی نشان می‌دهد.

شاخص کل بورس امروز

شاخص کل مهم‌ترین شاخص بازار بورس امروز است. این شاخص بیانگر سطح عمومی قیمت و سود سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بازار بورس است.

تفاوت این شاخص با شاخص قیمت این است که در شاخص قیمت سهام شرکتهای بورسی مورد محاسبه قرار می‌گیرد، اما در شاخص کل بورس قیمت و سود پرداختی سالیانه شرکت‌ها سنجیده می‌شود.

اخبار بورس امروز

یکی از روشهای آگاهی در مورد بازار بورس دنبال کردن اخبار بورس است. برای اینکار بهتر است از سایت‌های معتبر مانند سایت لحظه پرداز ماهان کمک بخواهید و اخبار را دنبال کنید تا بتوانید از مسائلی که در دنیای پر فراز و نشیب بورس رخ می‌دهند، مطلع شوید.

تحلیل بورس امروز و تحلیل رایگان بورس

در بازار بورس، حجم وسیعی از اطلاعات در دسترس هستند و نیروی انسانی قادر به تحلیل همه این اطلاعات نیست. همچنین شما به عنوان خریدار و یا فروشنده باید دایما سیگنالهای مالی را از کانالهای مختلفی دریافت کنید، همین امر گاهی سبب می‌شود نتوانید تحلیل درستی داشته باشید و در نتیجه نمی‌توانید به سود برسید. در نتیجه می‌توانید از سایتهایی برای تحلیل رایگان بورس استفاده کنید.

سایت تحلیل رایگان بورس امروز

شرکت لحظه پرداز ماهان شرکتی پیشرو در زمینه استفاده از هوش مصنوعی و پردازش لحظه‌ای اطلاعات مالی است. این شرکت نرم‌افزاری را برای تحلیل بورس در اختیار فعالان حوزه بورس قرار می‌دهد. در این نرم‌افزار نیاز نیست که برای خرید و فروش سهام اطلاعات را از کانالهای مختلف کسب کنید. این نرم‌افزار بر اساس یکی از روشهای تحلیل جامع بازارهای مالی در علم اقتصاد کلان، عرضه و تقاضا، تنظیم شده است. عرضه و تقاضا به خودی خود دارای ارزش تحلیلی زیادی هستند، اما اگر بتوان این شاخصه را برای بازار سرمایه که دو نوع شخصیت در آن فعالیت دارند تکفیک کرد، توانایی تحلیل بالاتر می‌شود. در این نرم‌افزار عرضه و تقاضای حقوقی و حقیقی به صورت لحظه‌ای تحلیل و محاسبه می‌شوند. شما با این اطلاعات می‌توانید در زمان بسیار کوتاه و بدون نیاز به کمک کانالهای دیگر به سود مورد نظر خود برسید.