بازار بورس امروز ۲۳ آذر ۹۹ در یک نگاه

بازار بورس امروز ۲۳ آذر ۹۹ اینگونه گذشت که بازار امروز تقریبا فشار فروش و عرضه در کل بازار مشهود بود. با حمایت خوب حقوقی ها و البته حقیقی ها از محدوده ۱میلیون و ۵۰۰هزار واحد به خوبی بگذرد و به رشد خود ادامه دهد که البته امروز درگیر خروج از ابرکوموی خود بوده و همین امر سبب شد تا فشار عرضه ها زیاد شود. در نیمه دوم بازار با خبر تصویب مجلس مبنی بر فروش خوراک پالایشی ها بصورت تنفس خوراک باعث شد تمام گروه های پالایشی قفل صف خرید شوند و بازار می متعادل گردد. و اکثر سهم های شاخص ساز مخصوصا گروه فلزات اساسی به خوبی حمایت شدند و مثبت بودند. نکته قابل توجه منفی ماندن و رنج خوردن گروه خودرویی بودند درعوض سهم هایی مثل فملی و وبملت و ذوب و … امروز به خوبی حمایت شد. در کل حقیقی ها و حقوقی ها به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و روی سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و خودرویی ها،فلزات اساسی خوب تمرکز کردند و حمایت میکنند.

در طول بازار بورس امروز ۲۳ آذر ۹۹ روند بازار بورس ایران تقریبا متعادل و ثابت ولی منفی بود که درگیر عبور از مقاومت ۱میلیون و ۵۰۰هزار واحدی خود بود و موفق شد تا خود را از آن جدا کند. که با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۱۱هزار واحد افت به عدد محدوده یک میلیون و ۵۱۵ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۳۰ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۸۵۱ میلیون تومان بوده.

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار روندی نسبتا صعودی و مثبت داشته که در طول تایم قدرت خریدارها و نسبت تقاضا برتری داشت . مثل شبندر، شپنا، فملی ، شستا و … که میزان تقاضا و قدرت خرید کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها و پالایشی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد .

  تحلیل بازار بورس امروز ۱۳مهر ۹۹ و آنچه در آن گذشت

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۲۳ آذر ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه فرآورده های نفتی ۲۲۴ میلیارد تومان ، زراعت و خدمات وابسطه  ۷۰ میلیارد تومان و قند و شکر  ۵۷ میلیارد تومان بوده. همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه صندوق های سرمایه گذاری ۱۹۹ میلیارد تومان، محصولات شیمیایی ۱۱۸ میلیارد تومان و بانکها و موسسات ۱۰۰ میلیارد تومان خروج پول داشتند.

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۲۳ آذر ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه محصولات چوبی/ منسوجات / فلزات اساسی / استخراج سایر معادن/ بانکها و موسسات بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : صندوق های سرمایه گذاری / دباغی و پرداخت چرم / تجارت عمده فروشی/ – / – بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع استخراج نفت گاز و خدمات جانبی / مخابرات / صندوق های سرمایه گذاری / بانکها و موسسات /- بوده. بیشترین عرضه حقوقی ها در: فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط / تولید محصولات کامپیوتری / دباغی و پرداخت چرم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *