بازار بورس امروز ۲۲ آذر ۹۹ در یک نگاه:

بازار بورس امروز ۲۲ آذر ۹۹ اینگونه گذشت که بازار امروز تقریبا مثبت و صف خرید بودند که با حمایت خوب حقوقی ها و البته حقیقی ها از محدوده ۱میلیون و ۵۰۰هزار واحد به خوبی بگذرد و به رشد خود ادامه دهد. در نیمه دوم بازار فشار عرضه و تقاضا باهم در تناسب بودند. و اکثر سهم های شاخص ساز مخصوصا گروه فلزات اساسی به خوبی حمایت شدند و مثبت ماندند. نکته قابل توجه منفی ماندن و رنج خوردن گروه پالایشی و خودرویی بودند درعوض سهم هایی مثل فملی و وبملت و ذوب و … امروز به خوبی حمایت شد. در کل حقیقی ها و حقوقی ها به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و روی سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و خودرویی ها،فلزات اساسی خوب تمرکز کردند و حمایت میکنند.

در طول بازار بورس امروز ۲۲ آذر ۹۹ روند بازار بورس ایران تقریبا متعادل و ثابت ولی مثبت بود که درگیر عبور از مقاومت ۱میلیون و ۵۰۰هزار واحدی خود بود و موفق شد تا خود را از آن جدا کند. که با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۲۲هزار واحد رشد به عدد محدوده یک میلیون و ۵۲۷ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۳۵ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۷۷۷ میلیون تومان بوده.

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار روندی نسبتا صعودی و مثبت داشته که در طول تایم قدرت خریدارها و نسبت تقاضا برتری داشت . مثل وبملت، شپنا، فملی ، شستا و … که میزان تقاضا و قدرت خرید کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها و پالایشی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد .

  تحلیل بازار بورس امروز ۲۶ آبان ۹۹ و آنچه در آن گذشت

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۲۲ آذر ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه فلزات اساسی ۴۲۰ میلیارد تومان ، محصولات شیمیایی ۸۵ میلیارد تومان و فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط  ۸۴ میلیارد تومان بوده. همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه صندوق های سرمایه گذاری۴۶۲ میلیارد تومان، بانکها و موسسات ۱۳۲ میلیارد تومان و فرآورده های نفتی ۷۴ میلیارد تومان خروج پول داشتند.

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۲۲ آذر ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه محصولات چوبی/ منسوجات / فلزات اساسی / استخراج سایر معادن/ بانکها و موسسات بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : صندوق های سرمایه گذاری / دباغی و پرداخت چرم / استخراج نفت و گاز/ – / – بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع استخراج نفت گاز و خدمات جانبی / مخابرات / صندوق های سرمایه گذاری / بانکها و موسسات /- بوده. بیشترین عرضه حقوقی ها در: فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط / تواید محصولات کامپیوتری / دباغی و پرداخت چرم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *