بازار بورس امروز ۱۶ آذر ۹۹ در یک نگاه:

بازار بورس امروز ۱۶ آذر ۹۹ اینگونه گذشت که بازار امروز تقریبا مثبت و صف خرید بودند که با حمایت خوب حقوقی ها و البته حقیقی ها مقاومت ۱میلیون و ۵۰۰هزار واجحد شکسته شد. در نیمه دوم بازار با باز شدن سهم خساپا و سامان یک جو مثبت به بازار داده شد و سهم های خودرو و پالایشی قفل در صف خرید بودند.. نکته قابل توجه منفی ماندن و رنج خوردن گروه بانکی ها بودند درعوض سهم شستا امروز به خوبی حمایت شد. در کل حقیقی ها و حقوقی ها به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و روی سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و خودرویی ها،پالایشی ها خوب تمرکز کردند و حمایت میکنند.

در طول بازار بورس امروز ۱۶  آذر ۹۹ روند بازار بورس ایران تقریبا متعادل و ثابت ولی مثبت بود که درگیر عبور از مقاومت ۱میلیون و ۵۰۰هزار واحدی خود بود و موفق شد تا از آن عبور کند. که با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۳۲۰۰۰ واحد رشد به عدد محدوده یک میلیون و ۵۲۳ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۳۷ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۸۳۲ میلیون تومان بوده.

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

 

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار روندی نسبتا صعودی و مثبت داشته که در طول تایم قدرت خریدارها و نسبت تقاضا برتری داشت . مثل شبندر، شپنا، خودرو ، شستا و … که میزان تقاضا و قدرت خرید کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها و پالایشی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد .

  تحلیل بازار بورس امروز ۵ مهر ۹۹ و آنچه در آن گذشت

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۱۶ آذر ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات ۱۸۷ میلیارد تومان ، فرآورده های نفتی ۱۹۸ میلیارد تومان و شرکت های چندرشته ای ۵/۹۵ میلیارد تومان بوده. همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه صندوق های سرمایه گذاری ۲۸۳ میلیارد تومان، بانکها و موسسات ۱۲۸ میلیارد تومان خروج پول داشتند.

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۱۶ آذر ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه فعالیت های هنری/ خرده فروشی / اطلاعات و ارتباطات / استخراج کانه های فلزی بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : پیمانکاری صنعتی / صندوق های سرمایه گذاری / تجارت عمده فروشی/ – / – بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع مخابرات / فرآورده های نفتی / صندوق های سرمایه گذاری / بانکها و موسسات / تجارت عمده فروشی بوده. بیشترین عرضه حقوقی ها در: فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط / تاستخراج کانه های فلزی / فعالیت های هنری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *