بازار بورس امروز ۱۵ آذر ۹۹ در یک نگاه:

بازار بورس امروز ۱۵ آذر ۹۹ اینگونه گذشت که در بازار امروز کاملا نوسانی بوده ابتدای صبح اما در نیمه دوم با خبر تایید آرای الکترال جو بایدن ورق کامل برگشت و گرئه های پتروشیمی و خودرویی مثبت و صف خرید بودند. در نیمه دوم بازار با فشار و حجم عرضه در گروه هایی مثل پالایشی ها و بانکی کاملا مشهود بود. نکته قابل توجه منفی شدن گروه پالایشی ها و رنج ها بالا در شستا ، حکشتی ، های وب و حفاری بود. در کل حقیقی ها و حقوقی ها به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و روی سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و خودرویی ها،پالایشی ها خوب تمرکز کردند و حمایت میکنند.

در طول بازار بورس امروز ۱۵  آذر ۹۹ روند بازار بورس ایران تقریبا متعادل و ثابت بود که درگیر عبور از مقاومت ۱میلیون و ۵۰۰هزار واحدی خود میباشد. که با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۱۹۷۰۰ واحد رشد به عدد محدوده یک میلیون و ۴۹۰ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۳۲ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۶۰۰ میلیون تومان بوده.

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

 

  

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار روندی نسبتا صعودی و مثبت داشته که در طول تایم قدرت خریدارها و نسبت تقاضا برتری داشت . مثل شبندر، شپنا، وبصادر ، شستا و … که میزان تقاضا و قدرت خرید کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها و پالایشی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد .

  تحلیل بازار بورس امروز ۲۰ مهر ۹۹ و آنچه در آن گذشت

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۱۵ آذر ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات ۲۲۵ میلیارد تومان ، مواد و محصولات دارویی ۱۰۰ میلیارد تومان و زراعت و خدمات وابسته ۷۸ میلیارد تومان بوده. همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه صندوق هاب سرمایه گذاری ۱۸۵ میلیارد تومان، فرآورده های نفتی ۶۵ میلیارد تومان و سرمایه گذاری ها به حجم ۵۳ میلیارد تومان خروج پول داشتند.

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۱۵ آذر ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه فعالیت های هنری/ خرده فروشی / اطلاعات و ارتباطات / استخراج کانه های فلزی بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : پیمانکاری صنعتی / صندوق های سرمایه گذاری / تجارت عمده فروشی/ – / – بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع مخابرات / فرآورده های نفتی / صندوق های سرمایه گذاری / بانکها و موسسات / تجارت عمده فروشی بوده. بیشترین عرضه حقوقی ها در: فعالیت های کمکی به نهادهای مالی واسط / تولید محصولات کامپیوتری / فعالیت های هنری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *