بازار بورس امروز ۱۲ آذر ۹۹ در یک نگاه:

بازار بورس امروز ۱۲ آذر ۹۹ اینگونه گذشت که در بازار امروز کاملا نوسانی بوده و سهم ها رنج میخوردند. ابتدای صبح اکثر سهم ها مثل گروه پتروشیمی و فلزات مثبت و صف خرید بودند. در نیمه دوم بازار با فشار و صف فروش شدن گروه پالایشی ها اکثر نمادها مثل شبندر ، شبریز ، شپنا ، وبصادر ، خودرو و شستا … صف فروش تشکیل دادند. نکته قابل توجه منفی شدن گروه پالایشی ها و رنج ها بالا در شستا ، حکشتی ، های وب و حفاری بود. در کل حقیقی ها و حقوقی ها به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و روی سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و خودرویی ها،پالایشی ها خوب تمرکز کردند و حمایت میکنند.

در طول بازار بورس امروز ۱۲  آذر ۹۹ روند بازار بورس ایران تقریبا متعادل و ثابت بود که درگیر عبور از مقاومت ۱میلیون و ۵۰۰هزار واحدی خود میباشد. که با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۲۶۹۶ واحد ریزش و افت به عدد محدوده یک میلیون و ۴۷۰ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۲۷ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۸۰۳ میلیون تومان بوده.

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

 

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار روندی نسبتا صعودی و مثبت داشته که در طول تایم قدرت خریدارها و نسبت تقاضا برتری داشت . مثل شبندر، شپنا، وبصادر ، شستا و … که میزان تقاضا و قدرت خرید کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها و پالایشی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد .

  پرسش و پاسخ بورس

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۱۱ آذر ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه استخراج نفت و گاز ۹۰ میلیارد تومان ، اطلاعات و ارتباطات ۵۰ میلیارد تومان و مخابرات ۴۱ میلیارد تومان بوده. همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه بانکها و موسسات ۲۰۰ میلیارد تومان، فرآورده های نفتی ۱۵۷ میلیارد تومان و محصولات شیمیایی به حجم ۱۲۶ میلیارد تومان خروج پول داشتند.

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۱۲ آذر ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه  اطلاعات و ارتباطات/ واسطه گری ها مالی / بیمه و صندوق بازنشستگی / استخراج کانه های فلزی بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : هتل و رستوران / دباغی و پرداخت چرم / قند و شکر/ پیمانکاری صنعتی/ – بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع مخابرات / فرآورده های نفتی / شرکت های چندرشته ای / بانکها و موسسات / استخراج زغال سنگ بوده. بیشترین عرضه حقوقی ها در: اطلاعات و ارتباطات / استخراج نفت و گاز / مخابرات است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *