بازار بورس امروز ۱۱ آذر ۹۹ در یک نگاه:

بازار بازار بورس امروز ۱۱ آذر ۹۹اینگونه گذشت که در ابتدا شاهد بازاری کم جون و نسبتا متعادل بودیم. ابتدای صبح اکثر سهم ها مثل گروه پالایشی و پتروشیمی و فلزات اساسی مثبت و صف خرید بودند. در نیمه دوم بازار با خبر باز شدن صندوق پالایش یکم اون هم با مثبت نوزده باعث شد تا اکثر نمادها گروه پالایشی ها سبز و قفل در صف خرید شدند مثل شبندر ، شبریز ، شپنا و… صف خرید تشکیل دادند. نکته قابل توجه منفی شدن گروه زراعتی ها  و رنج ها بالا در شستا و گروه خودرویی هست . در کل حقیقی ها و حقوقی ها به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و روی سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و خودرویی ها،پالایشی ها خوب تمرکز کردند و حمایت میکنند.

در طول بازار بورس امروز ۱۱ آذر ۹۹ روند بازار بورس ایران صعودی و تقریبا صف خرید بود که با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۷۷۳۰ واحد رشد دیگر به عدد محدوده یک میلیون و ۴۷۳ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۲۸ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۸۶۶ میلیون تومان بوده.

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار روندی صعودی و مثبت داشته که در طول تایم قدرت خریدارها و نسبت تقاضا برتری داشت . مثل شبندر، شپنا،وبصادر ، شستا و … که میزان تقاضا و قدرت خرید کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها و پالایشی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد .

  تحلیل بازار بورس امروز ۲۳ مهر ۹۹ و آنچه در آن گذشت

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۱۱ آذر ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه فرآورده های نفتی ۲۰۵ میلیارد تومان ، اطلاعات و ارتباطات ۱۲۶ میلیارد تومان و گروه بیمه و صندوق های بازنشستگی ۶۴ میلیارد تومان بوده. همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه صندوق های سرمایه گذاری ۱۸۰ میلیارد تومان، بانکها و موسسات ۲۱۱ میلیارد تومان و فلزات اساسی به حجم ۷۳ میلیارد تومان خروج پول داشتند.

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۱۱ آذر ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه پیمانکاری صنعتی / بیمه و صندوق بازنشستگی / پیمانکاری صنعتی / استخراج کانه های فلزی بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : صندوق های سرمایه گذاری / بانکها و موسسات / قند و شکر /-  بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع مخابرات / فرآورده های نفتی / صندوق های سرمایه گذاری / بانکها و موسسات / استخراج زغال سنگ بوده. بیشترین عرضه حقوقی ها در: اطلاعات و ارتباطات / دباغی و پرداخت چرم / بیمه و صندوق بازنشستگی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *