بازار بورس امروز ۹ آذر ۹۹ در یک نگاه:

بازار بورس امروز ۹ آذر ۹۹ اینگونه گذشت که در ابتدا شاهد بازاری متعادل در اکثر سهم ها بودیم. ابتدای صبح اکثر سهم ها بانکی ها و خودرویی ها مثبت و صف خرید بودند. در نیمه دوم بازار با مثبت شدن خودرویی ها پالایشی ها و بانکی ها هم سبز شدند و سهم های خودرویی و پالایشی مثل شبندر ، خودرو ، خساپا ، شتران و شستا و…. صف خرید تشکیل دادند. نکته قابل توجه منفی شدن گروه زراعتی ها بود که بعد از حدود یک هفته مثبت پشت سر هم امروز منفی ها سنگینی خوردند. در کل حقیقی ها و حقوقی ها به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و چندین بار سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و خودرویی ها مخصوصا سهم هایی مثل خودرو، شستا،شبندر، وبملت و وتجارت را خوب حمایت کردند.

در طول بازار بازار بورس امروز ۹ آذر ۹۹ روند بازار بورس ایران صعودی و تقریبا صف خرید بود که با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۳۶ هزار و ۴۲۵ واحد رشد دیگر به عدد محدوده یک میلیون و ۴۲۷ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۳۹ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۶۸۳ میلیون تومان بوده.

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

 

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار روندی صعودی و مثبت داشته که در طول تایم قدرت خریدارها و نسبت تقاضا برتری داشت . مثل شبندر، خودرو، وبصادر ، شستا و … که میزان تقاضا و قدرت خرید کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد .

  تحلیل بازار بورس امروز ۲۳ آذر ۹۹ و آنچه در آن گذشت

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۹ آذر ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه محصولات شیمیایی ۳۲۲ میلیارد تومان ، خودرو و ساخت قطعات ۲۷۵ میلیارد تومان و شرکت های چندرشته ای صنعتی ۱۷۷ میلیارد تومان بوده. همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه صندوق های سرمایه گذاری ۳۲۲ میلیارد تومان، بانکها و موسسات ۱۸۷ میلیارد تومان و زراعت  خدمات به حجم ۲۳ میلیارد تومان خروج پول داشتند.

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۹ آذر ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه دباغی و پرداخت چرم / مخابرات / محصولات چوبی / اطلاعات و ارتباطات بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : صندوق های سرمایه گذاری / حمل و نقل آبی / زراعت و خدمات وابسته /-  بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع مخابرات / هتل و رستوران / شرکت های چند رشته ای / دباغی و پرداخت چرم /- بوده. بیشترین عرضه حقوقی ها در: ماشین آلات و تجهیزات / ساخت دستگاه ها و وسایل ارتباطی/مخابرات / صندوق های سرمایه گذاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *