بازار بورس امروز ۴ آذر ۹۹ در یک نگاه:

بازار بورس امروز ۴ آذر ۹۹ اینگونه گذشت که در ابتدا شاهد ورود نقدینگی و صف خرید در اکثر صف ها توسط حقیقی ها بودیم. ابتدای صبح شاهد بازاری مثبت همراه با صف خریدهای سنگین مخصوصا در سهم های بنیادی بودیم اما از اواسط بازار با برگشت و ریختن صف شپنا کل بازار تغییر روند داد و فشار فروش زیاد شد و عرضه  ها از تقاضا پیشی گرفت و اکثر سهم ها در صف فروش ها رنج میخوردند. در ساعات انتهایی بازار با باز کردن حقوقی ها همچنان به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و چندین بار سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و خودرویی ها مخصوصا سهم هایی مثل خودرو، فملی،شپنا، وبملت و وتجارت را خوب حمایت کردند.

در طول بازار بازار بورس امروز ۴ آذر ۹۹ روند ابتدا صعودی اما در آخر تایم نزولی و منفی همراه با صف های خرید و فروش بود با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۱۸ هزار و ۶۰۰ واحد ریزش دیگر به عدد محدوده یک میلیون و ۳۵۶ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۳۰ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۷۲۷ میلیون تومان بوده.

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

 

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار روندی نزولی و منفی داشته که در اوایل خرید در اول بازار برتری داشت اما بعد حجم عرضه بیشتر شد و اکثر سهام ها صف خریدشان ریخت. بودند مثل شپنا، خودرو، وبصادر کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد . منفی شدن و نزولی بودن نمودارها در دقایق انتهایی بازار بخاطر ریختن صف خرید شپنا و عدم حمایت حقوقی ها از شستا میباشد.

  تحلیل بازار بورس امروز ۱۷ آبان ۹۹ و آنچه در آن گذشت

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۴ آذر ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه شرکت های بانکها و موسسات ۱۷۹ میلیارد تومان ، خودرو و ساخت قطعات ۱۶۴ میلیارد تومان و قند و شکر ۵۲ میلیارد تومان بوده. همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه، فلزات اساسی ۲۸۷ میلیارد تومان، محصولات شیمیایی ۲۰۹ میلیارد تومان و استخراج کانه های فلزیبه حجم ۱۳۴ میلیارد تومان خروج پول داشتند.

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۴ آذر ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه استخراج سایر معادن / زراعت و خدمات وابسطه / هتل و رستوران / بانکها و موسسات بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : دباغی و پرداخت چرم / لاستیک پلاستیک / فلزات اساسی /-  بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع مخابرات / هتل و رستوران / شرکت های چند رشته ای / دباغی و پرداخت چرم /- بوده. بیشترین عرضه حقوقی ها در: ماشین آلات و تجهیزات / استخراج زغال سنگ/ قند و شکر / صندوق های سرمایه گذاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *