بازار بورس امروز ۲ آذر ۹۹ در یک نگاه:

بازار بورس امروز ۲ آذر ۹۹ اینگونه گذشت که شاهد ورود نقدینگی به حجم ۲۷ میلیارد تومان توسط حقیقی ها بودیم. ابتدای صبح شاهد بازاری منفی همراه با صف فروش بودیم اما از اواسط بازار با برگشت گروه خودرویی کل بازار روند بازار تقریبا مثبت بود و عرضه تقاضا باهم در تناسب بودند  و اکثر سهم ها در صف خرید قفل بودند. در ساعات انتهایی بازار با باز کردن حقوقی ها همچنان به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و چندین بار سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و خودرویی ها مخصوصا سهم هایی مثل خودرو، فملی،فولاد، وبملت و وتجارت را خوب حمایت کردند.

در طول بازار بازار بورس امروز ۲ آذر ۹۹ روند ابتدا نزولی اما دوباره صعودی و مثبت همراه با صف های خرید سنگین بود با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۷ هزار واحد ریزش دیگر به عدد محدوده یک میلیون و ۳۵۸ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۲۴ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۶۶۵ میلیون تومان بوده.

بورس امروز 2آذر

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

 

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار صعودی و مثبت داشته که در اوایل خرید در اول بازار برتری داشت اما بعد حجم تقضاها بسیار بالا و اکثر سهام در صف خرید قفل بودند مثل شبندر، شتران وبصادر کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل  گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد . منفی شدن و نزولی بودن نمودارها در دقایق انتهایی ازار بخاطر باز شدن نماد بانک تجارت میباشد.

  تحلیل بازار بورس امروز ۱۲مهر ۹۹ و آنچه در آن گذشت

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۲ آذر ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه شرکت های فراورده های نفتی ۱۶۸ میلیارد تومان بوده ، استخراج کانه های فلزی ۶۹میلیارد تومان و قند و شکر ۵۱میلیارد تومان بوده. همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه، خودرو و ساخت قطعات ۱۰۲ میلیارد تومان انبوه سازی و املاک و مستغلات ۷۹ میلیارد تومان، محصولات شیمیایی ۷۵ میلیارد تومان خروج پول داشته اند.

 

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۲ آذر ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه استخراج کانه های فلزی / کاشی سرامیک / محصولات فنی مهندسی بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : دباغی و پرداخت چرم / ساخت محصولات فلزی / استخراج نفت و گاز / بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع تولید محصولات کامپیوتری / بانکها و موسسات / استخراج نفت و گاز / استخراج سایر معادن / بوده. بیشترین عرضه حقوقی ها در: لاستیک و پلاستیک / قند و شکر/ اطلاعات و ارتباطات / تجارت عمده فروشی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *