بازار بورس امروز ۲۵ آبان ۹۹ در یک نگاه:

بازار بورس امروز ۲۵ آبان ۹۹ اینگونه گذشت که شاهد خروج نقدینگی به حجم ۳۰۱ میلیارد تومان توسط حقیقی ها بودیم. در طول تایم روند بازار نسبتا مثبت بود و عرضه تقاضا باهم در تناسب بودند در ساعات انتهایی بازار فشار تقضا کاملا حس می‌شد. در اخر تایم به یکباره بعضی سهم ها خیلی خوب خریداری شدند و مثبت و صف خرید شدند. حقوقی ها همچنان به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و چندین بار سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و و خودرویی ها مخصوصا سهم هایی مثل خودرو، فملی،فولاد، وبملت را خوب حمایت کردند. نماد های شپنا و سامان در نیمه دوم بازار بازگشایش شدند و با استقبال خوبی روبرو بودند.

در طول بازار بازار بورس امروز ۲۵ آبان ۹۹ روند کاملا صعودی و مثبت همراه با صف های خرید سنگین بود با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۹ هزار واحد رشد دیگر به عدد محدوده یک میلیون و ۲۵۷ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۲۴ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۷۴۳ میلیون تومان بوده.

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

 

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

/

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار صعودی و مثبت داشته که در اوایل خرید در اول بازار برتری داشت اما بعد حجم تقضاها بسیار بالا و اکثر سهام در صف خرید قفل بودند مثل شبندر، شتران وبصادر کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل  گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد .

  تحلیل بازار بورس امروز ۱۲ آبان ۹۹ و آنچه در آن گذشت

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۲۵ آبان ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه فراورده های نفتی با حجم ۱۰۱ میلیارد تومان، صندوق های سرمایه گذاری ۲۶٫۵ میلیارد تومان، حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات ۲۶٫۵ میلیار تومان بوده. همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه خودرو و ساخت قطعات ۱۴۶ میلیارد تومان و سرمایه گذاری های ۱۱۸٫۵ میلیارد تومان و استخراج کانه های فلزی ۶۲ میلیارد تومان بوده.

 

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۲۵ آبان ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه بانکها و موسسات / استخراج ذغال سنگ / لاستیک و پلاستیک بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : مخابرات / ساخت دستگاه های ارتباطی/ ماشین الات و تجهیزات / فلزات اساسی بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع: استخراج نفت و گاز / هتل و رستوران / صندوق های سرمایه گذاری / قند و شکر / بانک ها موسسات/ بوده. بیشترین عرضه حقوقی ها در: لاستیک پلاستیک / استخراج کانه های فلزی / محصولات چوبی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *