بازار بورس امروز ۲۴ آبان ۹۹ در یک نگاه:

بازار بورس امروز ۲۴ آبان ۹۹ اینگونه گذشت که شاهد ورود نقدینگی به حجم ۵۶۲ میلیارد تومان توسط حقیقی ها بودیم. در طول تایم و روند بازار نسبتا مثبت بود و عرضه تقاضا باهم در تناسب بودند در ساعات انتهایی بازار فشار تقضا کاملا حس می‌شد. در اخر تایم به یکباره بعضی سهم ها خیلی خوب خریداری شدند و مثبت و صف خرید شدند. حقوقی ها همچنان به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و چندین بار سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و و خودرویی ها مخصوصا سهم هایی مثل خودرو، فملی،فولاد، وبملت را خوب حمایت کردند.

در طول بازار بازار بورس امروز ۲۴ آبان ۹۹ روند کاملا صعودی و مثبت همراه با صف های خرید سنگین بود با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۲۶ هزار واحد رشد دیگر به عدد محدوده یک میلیون و ۲۴۷ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۲۷ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۵۳۴ میلیون تومان بوده.

خلاصه بازار امروز 24 آبان 99

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

 

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار صعودی و مثبت داشته که در اوایل خرید در اول بازار برتری داشت اما بعد حجم تقضاها بسیار بالا و اکثر سهام در صف خرید قفل بودند مثل شبندر، شتران وبصادر کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل  گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد .

  تحلیل بازار بورس امروز ۱۶ آذر ۹۹ و آنچه در آن گذشت

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۲۴ آبان ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه محصولات شیمیایی با حجم ۱۶۷ میلیارد تومان، اسختراج کانه های فلزی ۱۲۲ میلیارد تومان، سرمایه گذاری ها ۷۱ میلیار تومان، فلزات اساسی ۷۰ میلیارد تومان بوده. همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه صندوق های سرمایه گذاری ۷۰ میلیارد تومان و بانکها و موسسات ۶۸میلیارد تومان بوده.

 

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۲۴ آبان ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه تجارت عمده فروشی / استخراج ذغال سنگ / شرکت های چند رشته ای/ بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : دباغی و پرداخت چرم / ساخت دستگاه های ارتباطی/ انتشار چاپ و تکثیر بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع: اطلاعات و ارتباطات / فعالیت های هنری و سرگرمی /  و بالاترین عرضه هم در گروه صندوق های سرمایه گذاری / تولید محصولات کامپیوتری/ استخراج کانه های فلزی بوده.

برای دریافت تحلیل هفتگی لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *