بازار بورس امروز ۲۰ آبان ۹۹ در یک نگاه:

بازار بورس امروز ۲۰ آبان ۹۹ اینگونه گذشت که شاهد خروج نقدینگی به حجم ۴۴۲ میلیارد تومان توسط حقیقی ها بودیم. در طول تایم و روند بازار نسبتا مثبت بود و عرضه تقاضا باهم در تناسب بودند در ساعات انتهایی بازار فشار فروش بیشتر شد. کاملا تحت تاثیر جو و هیجان قرار گرفته بود اما در اخر تایم به یکباره بعضی سهم ها خیلی خوب خریداری شدند و مثبت و صف خرید شدند. حقوقی ها همچنان به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و چندین بار سهم های شاخص سازی مثل مثل گروه بانکی ها و و خودرویی ها مخصوصا سهم هایی مثل خودرو، فملی،فولاد، وبملت را خوب حمایت کردند.

در طول بازار بازار بورس امروز ۲۰ آبان ۹۹ روند کاملا نزولی و منفی بود با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۳ هزار واحد ریزش دیگر به عدد محدوده یک میلیون و ۲۱۱ هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۲۰ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۵۳۳ میلیون تومان بوده.

بازار بورس امروز 20 آبان 99

 

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

 

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار نسبتا نزولی و منفی ولی با شیب کند داشته که در اوایل خرید در اول بازار برتری داشت اما بعد فشار فروش در سهم هایی مثل شبندر،شتران،وبصادر کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل  گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرویی ها امروز حجم به نسبت خوبی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد .

  پرسش و پاسخ بورس

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۲۰ آبان ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه صندوق های سرمایه گذاری با حجم ۳۱۷ میلیارد تومان و بوده همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه فلزات اساسی ۱۶۱ میلیارد تومان و خودرو و ساخت قطعات ۱۳۹ میلیارد تومان ، فرآورده های نفتی به حجم ۱۲۴ میلیارد تومان وبانکها و موسسات هم به حجم خروجی ۹۱میلیارد تومان بوده.

 

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۲۰ آبان ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه استخراج زغال سنگ / صندوق های سرمایه گذاری / تجارت عمده فروشی/ بوده . بیشترین عرضه حقیقی ها در : ساخت دستگاه ها و وسایل ارتباطی / ساخت محصولات فلزی / عرضه برق،گاز و بخار آب گرم بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع: بانکها و موسسات/ فرآورده های نفتی/ مخابرات / – و بالاترین عرضه هم در گروه صندوق های سرمایه گذاری / تجارت عمده فروشی/ – بوده.

برای دریافت تحلیل هفتگی لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *