بازار بورس امروز ۱۴ آبان ۹۹ در یک نگاه:

بازار بورس امروز ۱۴ آبان ۹۹ اینگونه گذشت که شاهد ورود نقدینگی به حجم ۲۳۸ میلیارد تومان توسط حقیقی ها بودیم. در طول تایم و روند بازار مثبت همراه با صف خرید نسبی در اکثر سهم را شاهد بودیم قابل ذکر است که حقوقی ها همچنان به نسبت خوب حمایت کردند از بازار و خریدهای خوبی زدند و چندین بار سهم های شاخص سازی مثل فملی، وبملت، وبصادر و… چندین بار صف خرید خوبی را داشتند که مثبت های خوبی را خورده.

توجه به این نکته خالی از لطف نیست که امروز شاهد تقاضا و خریدهای بالایی در اکثر سهم ها داشتند در نیمه دوم بازار هم مقداری بازار تغییر کرد و روند بعضی سهم ها منفی شد مثل سهم خودرو .در نیمه دوم بازار اکثر لیدرهای بازار سبز و مثبت شدند با این حال در بازار امروز شاخص کل بورس در معاملات امروز با حدود ۲۶ هزار واحد رشد دیگر به عدد محدوده یک میلیون و ۲۹۰هزار واحد رسید. میانگین تقاضای حقیقی ها امروز ۲۴ میلیون تومان و برای حقوقی ها ۷۲۶ میلیون تومان بوده.

اطلاعاتی که در زیر مشاهده میکنید پس از بسته شدن بازار بورس در ۱۴ آبان ماه می باشد.

فقط اعضای ویژه ما بصورت لحظه‌ای به این اطلاعات دسترسی دارند.

همین حالا عضو VIP شوید

عضویت vip

بازار در یک نگاه 14 آبان

 

 عرضه، تقاضا و نقدینگی بازار

 

نسبت تقاضا به عرضه حقوقی

نسبت تقاضا به عرضه حقیقی

نقدینگی حقیقی

در نمودار های فوق حجم و نسبت های عرضه و تقاضای حقیقی  را شاهد هستیم که در طول بازار نسبتا مثبت و صعودی داشته که فشار خرید در سهم هایی مثل فملی و شپنا کامل حس میشد و برتری داشت. همچنین سهم های بزرگ مثل  گروه بانکی و فلزات اساسی و خودرو امروز حجم عالی بالایی خورده که نشان از حمایت توسط حقوقی ها و البته حقیقی ها دارد .

  تحلیل بازار بورس امروز ۵ آبان ۹۹ و آنچه در آن گذشت

ورود و خروج نقدینگی به صنایع:

 

در بازار بورس امروز ۱۴ آبان ۹۹ طبق آمار نمودارها فوق بیشترین ورود نقدینگی امروز در گروه فلزات اساسی با حجم ۲۲۱میلیارد تومان و محصولات شیمیایی ۱۹۸میلیارد و فرآورده های نفتی با مبلغ ورودی حدود ۱۰۰ میلیارد بوده همچنین خروج نقدینگی امروز بازار از گروه صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله به حجم ۳۰۶میلیارد تومان و بانکها و موسسات به حجم خروج تقریبا ۱۰۰میلیارد تومان بوده.

عرضه و تقاضاها در صنایع:

نمودار های فوق که به صورت لحظه ای در بازار بورس امروز ۱۴ آبان ۹۹ بروز رسانی شده که نسبت تقاضا و عرضه های حقیقی و حقوقی را بیان میکند که در حقیقی ها امروز شاهد تقاضا در گروه هتل و رستوران / کاشی و سرامیک /فلزات اساسی/ شرکت های چند رشته ای بوده بودیم. بیشترین عرضه حقیقی ها در : استخراج سایر معادن / ساخت محصولات فلزی / قند و شکر بود.

همچنین برای حقوقی ها بیشترین تقاضا در صنایع: تولید بانکها و موسسات / هتل و رستوران/ شرکت های چند رشته ای / صندوق های سرمایه گذاری و بالاترین عرضه هم در گروه تولید محصولات کامپیوتری/ مخابرات/ صندوق های سرمایه گذاری بوده.

برای دریافت تحلیل هفتگی لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *